Neobvyklé návrhy nápadně inspirované svátkem Všech svatých vytvořil pro německou společnost style-your-garage.com 47letý umělec Thomas Sassenbach. Některé jsou úsměvné, jiné opravdu dokážou vzbudit v člověku strach, když vyvolávají iluzi, že z garážových vrat vychází smrtka s velkou kosou, popřípadě mrtvá dívka.

Symbolem halloweenu je dýně, v tomto případě usměvavá

Symbolem halloweenu je dýně, v tomto případě usměvavá

FOTO: fotobanka Profimedia

Všechny 3D obrazy, jejichž cena se pohybuje kolem 165 eur (4100 korun), vypadají naprosto přesvědčivě. Jsou natištěny na speciální nepromokavé plachty podobné těm, které se používají na nákladních vozech, jen jsou kvalitnější. Výrobce uvádí, že jsou prakticky nezničitelné, neboť jsou navíc odolné proti trhání. Ke garážovým vratům se pak připevňují pomocí suchých zipů a lze je tedy kdykoli opět sundat.

Co asi ukrývají tato tajemná vrata? O tom se mohou kolemjdoucí jen dohadovat

Co asi ukrývají tato tajemná vrata? O tom se mohou kolemjdoucí jen dohadovat

FOTO: fotobanka Profimedia

„Chtěl jsem garážím dodat špetku stylu a zábavy, proto jsem vytvořil ty ohromující obrazy. Fotografická plátna opravdu přilákají pozornost. A když nic jiného, alespoň zmizí nudná šeď a nahradí ji pestré barvy,“ uvedl pro deník The Daily Mail Sassenbach.

„Halloweenské motivy jsou určeny pro každého, kdo tento svátek zbožňuje a chce to také všem ukázat. Nebo si je mohou pořídit ti, kteří chtějí jen postrašit své sousedy,“ dodal.

Zářivý duch na garážových vratech může odradit nevítané zloděje, ale i malé koledníky

Zářivý duch na garážových vratech může odradit nevítané zloděje, ale i malé koledníky

FOTO: fotobanka Profimedia

Společnost se sídlem v Mnichově nabízí nepřeberné množství nejrůznějších garážových plachet, které lze použít v jakoukoli roční dobu. Na kolemjdoucí tak najednou může z garáže vykouknout zdánlivě skutečný obraz malého letadla, nákladního vozu, vinného sklepa nebo třeba pláže.

Kdo neuznává halloween, může si na garážová vrata pořídit třeba 3D obrázek malého letadla a podpořit tak zvědavost sousedů

Kdo neuznává Halloween, může si na garážová vrata pořídit třeba 3D obrázek malého letadla

FOTO: fotobanka Profimedia