Když na sebe třiačtyřicetiletý Andy Silikovitz prozradil, že stále žije s matkou a ještě nikdy nedostal polibek od dívky, nejedno srdce v publiku zjihlo. Na otázku, co by dělal s hlavní výhrou ve výši pět miliónů dolarů (92 miliónů korun), pak odpověděl, že by si koupil pěkný dům, auto a mnoho dívek. Jen málokdo v sále mu v tu chvíli přál něco jiného.

Avšak poté, co se chopil mikrofonu a začal zpívat píseň "Hero" od zpěvačky Mariah Carey, sny o pohádkovém vítězství se rozplynuly. Ani náhodou se totiž neopakoval úspěch, který sklidila Susan Boyleová v talentové soutěži Britain´s Got Talent. Přesto své vystoupení může Silikovitz považovat za úspěch.

Velké objetí od krásné ženy

Všichni porotci se sice shodli na svém „ne“, nikdo z nich ale nedokázal být zlý. Dokonce i nekompromisní předseda poroty, Simon Cowell, Silikovitze utěšil několika milými slovy.

„Myslím, že od teď to budete mít s ženskýma mnohem snazší,“ řekl předtím, než ho pozval k porotkyni Paule Abdulové.

SIlikovitz sice nepostoupil v soutěži dál, ale vyhrál něco mnohem cennějšího. Porotkyně Abdulová ho za jeho statečnost a dojemný životní osud objala. Tím se může pochlubit málokdo, i když v soutěži uspěje.