Nguyen Thi Phuong je o celých osm let mladší než její manžel Nguyen Thanh Tuyen. To však není nic platné. Když jde tato dvojice vedle sebe po ulici, všichni se domnívají, že si vyšla na procházku matka se svým synem.

Jak k hrůzné proměně došlo? Lékaři se domnívají, že žena v roce 2007 použila velké množství léků určených k léčbě alergie na mořské plody. Na zdraví ženy se zřejmě podepsaly vedlejší účinky kortikoidů, které obsahovaly medikamenty, jež pozřela.

Manžel mladé ženy však svůj svatební slib myslel zcela vážně. Se ženou zůstal, miluje ji prý stále stejně a snaží se všemi způsoby vydělat na její léčbu. Tuyen si vybavuje, jak běžel do lékárny, když jeho žena utrpěla alergickou reakci na mořské plody.

Medicíny však zapůsobily jinak, než si pár představoval. Tvář ženy se do druhého dne silně změnila a již nikdy se nevrátila do původní podoby. Poté, co se její případ ale zmedializoval, nabídlo se hned několik klinik, které tvrdí, že jí mohou zdarma pomoci. Budoucnost ženy tak nabrala aspoň trochu růžový směr.