Devětasedmdesátiletý Alfred David se natolik zbláznil do tučňáků, že s nimi chce být i pohřben. Touží po tom, aby jeho tělo skončilo na Antarktidě v rakvi ozdobené jeho milovanými nelétavými ptáky.

David však nebyl vždy takový. Život se mu změnil až v květnu roku 1968, když si při autonehodě poranil kyčel. Zranění se mu zcela nezahojilo a začal kulhat. Charakteristické kolébavé pohyby pak inspirovaly jeho kolegy k tomu, aby mu dali přezdívku Pan Tučňák.

Kostým tučňáka je přesvědčivý, zvlášť pokud ho má na sobě Alfred David

Kostým tučňáka je přesvědčivý, zvlášť pokud ho má na sobě Alfred David.

FOTO: Reuters

V důsledku toho se David o černobílé nelétavé ptáky začal velmi zajímat a založil si sbírku všeho, co s nimi jakkoli souvisí. Záliba se brzy proměnila v posedlost a z Davidova domu se stalo muzeum s 3500 různými suvenýry s motivem tučňáků, toaletním papírem počínaje a hračkami konče, uvedl deník The Daily Mail.

David se proslavil i v televizi

Nová záliba ho stála manželku, ale zato mu vynesla slávu. David se coby tučňák objevil v mnoha televizních show a jako speciální host nechyběl ani na amsterdamské premiéře filmu Batman se vrací, ve kterém byl jednou z hlavních postav Tučňák v podání Dannyho DeVita.

Pan Tučňák má doma už jen pár suvenýrů, dříve jeho sbírka čítala 3500 kusů

Pan Tučňák má doma už jen pár suvenýrů, dříve jeho sbírka čítala 3500 kusů

FOTO: Reuters

David svou jedinečnou sbírku suvenýrů později věnoval na podporu místnímu fotbalovému klubu, ale svůj kostým neopustil. Na televizních obrazovkách se v současné době už tak často neobjevuje, v ulicích bruselské čtvrti Schaerbeek je ovšem stále známou firmou.

Alfred David je mezi obyvateli bruselské čtvrti Schaerbeek velmi známý

Alfred David je mezi obyvateli bruselské čtvrti Schaerbeek velmi známý

FOTO: Reuters