Film pro dospělé, který je možné dohledat na jednom z největších internetových serverů pro pány, byl pořízen mimo jiné i na hasičském voze číslo 263 na kalifornské pláži Venice. V hlavní roli filmu vystupuje herečka Charley Chaseová, která na voze laškuje s přihlížejícími muži, a přitom se odhaluje v lechtivých pózách.

„Podívejme na tento hasičský vůz, není přímo krásný? A myslím, že tu máme další přátele,“ říká herečka, když k ní přichází skupinka mužů.

„Pro tohle není žádné omluvy,“ řekla mluvčí hasičského oddělení v Los Angeles, kapitánka Tina Haroová.

Hasičský vůz je v záběrech zaparkovaný na místech pro invalidy, aby se mohl lépe použít pro film. Ale to není jediný přestupek. Vůz má být během služby zaparkován tak, aby byl neustále pod dohledem hasičů. Navíc se s ním musí zacházet tak, aby nebylo oddělení hasičů nijak zkompromitováno.

Velitel místních hasičů nařídil důkladné vyšetřování

„Velitel Brian Cummings je v této věci neústupný a snaží se zjistit, co se stalo. Vyšetřování probíhá ukázkově, kámen nezůstává na kameni. Může to však trvat měsíce,“ řekla Haroová.

Informátor z řad místních hasičů však pro televizi NBC4LA uvedl, že o natáčení lechtivého filmu věděl i šéf praporu. Věděli to prý všichni na stanici.

Případ, do kterého je zapleten zatím neurčený počet hasičů, ale není v Los Angeles ojedinělý. V dubnu se v záři reflektorů ocitli také dva muži z místního oddělení dopravní policie. Během pracovní doby se v uniformách objevili v jiném pornofilmu.

Odpovědné úřady prý nezačaly s vyšetřováním, dokud případ neodhalila exkluzivní reportáž televize NBC. Na základě šetření města dostal jeden ze zúčastněných výpověď, druhý byl napomenut. Jejich velitel Jimmy Price navíc odešel předčasně do důchodu.