Jako Batman vypadal pětatřicetiletý Jeb Corliss, když se ve své černé kombinéze vrhl střemhlav dolů z helikoptéry v čínských horách Tchien-men. Neuvěřitelnou rychlostí 120 kilometrů v hodině přitom proletěl malým otvorem ve skalním masivu. Vše se povedlo až na druhý pokus, poprvé díru minul.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Američan skáče z útesu ve speciální kombinéze s křídly

„Byl to jeden z mých nejlepších letů v životě. Díky, Číno, bylo to úžasné,“ neskrýval své nadšení pětatřicetiletý Corliss, který se této adrenalinové zábavě věnuje profesionálně. Spolu s ním vyskočilo z helikoptéry nebo ze závěsné kabiny i dalších šest „letců“ v podobných oblecích, štěrbinou proletěl ale jako jediný.

Tomuto neuvěřitelnému kousku předcházel ve středu skok z 1500 metrů vysokého skalního útesu. Celou akci ale nejdřív komplikovalo počasí. Při letu je totiž zapotřebí dobrá viditelnost a správná rychlost větru. Corliss tak musel čekat, než se v horách rozpustí mlha. „Počasí bylo nakonec perfektní. Vítr byl sice trochu silnější, ale dole bylo bezvětří, a to je důležité,“ sdělil „létající“ muž, kterého těsně před přistáním na horské silnici zbrzdil padák.

Odvážlivec má už za sebou skoky z pařížské Eiffelovky, z věží Petronas Twin Towers v Malajsii nebo ze Space Needles v Seattlu.