NASA tak uctila památku kosmonautů Guse Grissoma, Eda Whita a Rogera Chaffeeho. Grissomův kopec je situován 7,5 km jihozápadně od pozice robota Spirit. Whiteův kopec je 11,2 km na severozápadě. Nejvzdálenějším z pahorků je Chaffeeův kopec, který leží 14,3 km jiho-jihozápadně od Spirita.

PANORAMATICKÉ FOTOGRAFIE
Prohlédněte si panoramatickou fotografii z Marsu, kterou poslal robot Spirit.
Pahorky na Marsu nesou jména posádky Apolla 1.
První fotografie, kterou poslal robot Opportunity.
Skály na Marsu a jejich vrstevnatos vyfotografoval Opportunity.

Podplukovník Gus Grissom byl testovacím pilotem amerického letectva. V roce 1959 byl vybrán do programu Mercury. O dva roky později 21. července se stal druhým Američanem a třetím člověkem na oběžné dráze Země. V březnu 1965 se do vesmíru vydal podruhé jako velitel pilotovaného projektu Gemini 3. Byl vybrán jako velitel Apolla 1. Spolu s dalšími dvěma kosmonauty zahynul 27. ledna 1967. Požár Apolla 1 se stal jednou z největších tragédií v historii amerického vesmírného programu.

Kapitán Edward White byl do roku 1962, kdy byl vybrán do programu NASA "Dalších devět", testovacím pilotem amerického letectva. Při letu Gemini 4 se White stal 3. června 1965 prvním Američanem, který vystoupil do volného prostoru. V projektu Apollo 1 zastával pozici senior pilot.

Poručík amerického námořnictva Roger Chaffe se do NASA dostal v roce 1963. Pracoval na projektu Gemini. Podílel se na vývoji komunikačních a navigačních systémů a přístrojového vybavení projektu Apollo. V roce 1966 21. března byl vybrán jako pilot pro let kosmické lodi Apollo 1.