"Je to velmi, velmi seriózní herečka," bránil se Lugner dotazům novinářů, zda lze opět očekávat nějaký skandálek, jako tomu bylo posledně s doprovodem Pamely Andersonové. Ona i její průvodci se jen velmi obtížně podřizovali vídeňským tradicím a dostali se do sporu s organizátory. Lugner také odmítl názor, že Mac Dowellová je ve srovnání s minulými léty jen "střední kalibr".

Ples se letos neprodraží

Stavitel přiznal finanční potíže, a proto se letos podělí o hrazení pobytu hvězdy s jinými. "Pompézní projížďka po Vídni nebude, letenky pro herečku a její sestru zaplatí jistý podnik, oproti zvyklostem využijeme letos služeb rakouských vizážistek a také kosmetička nebude z USA, ale od nás."

Část peněz dá také centrála Lugner City, která podle něj nemá se stavební firmou nic společného. I díky nízkému kurzu dolaru bude celá akce levnější.

Lugnerova žena Christina řečená Mausi (Myšička) přiznala, že letos by na Ples jela výhradně s mužským doprovodem podle svého výběru. Hrozilo to prý manželskou krizí, ale nakonec se podvolila. Půjde, ovšem v šatech "s hlubokým výstřihem vpředu i vzadu," aby si vedle herečky nepřipadala jako chudá příbuzná.