V dubnu letošního roku prolétlo internetem video s ruským prezidentem Dmitrijem Medvěděvem, který se na školním srazu oddával tanci. V šedém obleku se zmítal v rytmu popové písničky American Boy a někdo z přítomných ho při tom natočil na mobil. Video se posléze stalo taneční senzací roku, uvedla BBC.

Video

Originální video, na kterém ruský prezident Medvěděv tancuje na školním srazu. Zdroj: Youtube.com

Bylo tedy jasné, že dříve nebo později prezidentovy lehce robotické pohyby neuniknou pozornosti místní populární soutěžní show KVN. Skupinka komediantů velmi zdařile napodobila Medvěděvův tanec a vydobyla si tak v televizní soutěži hned první cenu.

Když se ale pořad vysílal na prvním programu ruské státní televize, vítězné scénky se diváci nedočkali. Video bylo totiž vymazáno, jakoby televize v případě předních představitelů Ruska rychle ztrácela smysl pro humor, uvedla BBC.

Divil se i samotný prezident

Cenzorské jednání prvního programu ruské státní televize, které doposud nebylo vysvětleno, překvapilo i samotného prezidenta. Jeho tajemnice Natálie Timaková uvedla, že Dmitrij Medvěděv nemá sebemenší problém s tím, když někdo napodobuje jeho chování.

„Odkazy na nejoblíbenější parodie své osoby dokonce zveřejnil na Twitteru,“ řekla v rozhovoru pro místní rádio Timaková.