Marat Dupri se vždy zajímal o focení a když si před 18 měsíci pořídil první foťák, okamžitě se zaměřil na neuvěřitelné pohledy z výšek. Nejprve začínal na střeše svého vlastního domu. S jídlem však roste chuť a Dupri začal stoupat výš a výš. Spolu se stejně odvážnými kamarády už tak vyšplhal na mnoho výškových budov v Moskvě.

Dupriho a jeho kamarády láká adrenalin

Dupriho a jeho kamarády láká adrenalin

FOTO: fotobanka Profimedia

Pohledy, které Dupri zachytil, skutečně dokážou zahýbat žaludkem. Mladíci se na jeho fotkách totiž pohybují po traverzách a úzkých plošinách, a to bez jakéhokoli jištění. Šplhají po vratkých žebřících a naklánějí se přes okraje střech. Aby se navíc na tato zakázaná místa mohli dostat, musí často šikovně proklouznout kolem ochranky a bezpečnostních opatření.

„Všechen ten risk za tak neuvěřitelné snímky zkrátka stojí,“ řekl deníku The Daily Mail Dupri.

Jakákoli konstrukce je velkým lákadlem

Jakákoli konstrukce je velkým lákadlem

FOTO: fotobanka Profimedia

„Když jsem na střeše ve velké výšce, mám pocit, že mi svět leží u nohou. Všechny své problémy a starosti vždy nechám někde dole. Z výšek mám radost a pohled na rodné město si užívám. Dodává mi to energii a chuť k dalšímu focení,“ vysvětlil Dupri.

V honbě za fotkami se musí lézt až na úplný kraj

V honbě za fotkami se musí lézt až na úplný kraj

FOTO: fotobanka Profimedia

Když mladý fotograf poprvé vylezl se svým kamarádem na vrcholek 120metrové budovy, bylo to prý tak vzrušující, že si to museli zopakovat. Od té doby už pořídili snímky z několika nejvyšších míst Moskvy, jako je například 215 metrů vysoký pomník Petra Velikého, 270metrový vysílač a jedna z největších struktur v Evropě - moskevská věž Ostankino.

Dupri se nezastaví před ničím

Dupri se nezastaví před ničím

FOTO: fotobanka Profimedia

„Ta věž se tyčí do výšky přes 300 metrů a vzhledem k velkému větru bylo velmi obtížné odtud něco fotit. Musel jsem se zkrátka naklonit a prostě vyfotit přímý pohled dolů. Byla to asi nejnebezpečnější situace, ve které jsem se při focení ocitl, bylo to děsivé. Jak ale říkám, za ten risk to stojí,“ dodal Dupri.