Největší soukromě dotovaná organizace na světě věnovaná výzkumu UFO (MUFON) uvedla pro zpravodajský server The Huffington Post, že stále více lidí nahlašuje neidentifikovatelné létající objekty, zejména pak v USA a v Kanadě.

„Během posledního roku jsme registrovali v průměru 500 podobných hlášení měsíčně. Avšak před třemi lety jich bylo pouze 300 měsíčně. Jejich počet tedy narostl zhruba o 67 procent. Každý týden mě navíc kontaktuje jedna nebo dvě produkční společnosti, které se zabývají příběhy o UFO,“ řekl ředitel mezinárodní organizace MUFON, Clifford Clift.

Neznamená to však, že nás více sledují zelení mužíčkové z vesmíru. Kolem 95 procent všech zahlédnutých objektů se dá snadno vysvětlit. V některých případech jde o běžné letouny, jindy zase o satelity nebo meteorologické balóny. Nemalé procento z hlášených UFO tvoří samozřejmě také podvrhy. O tom, jak moc však mohou být i takové případy brány vážně, vypovídají například odtajněné záznamy o UFO z Velké Británie. [celá zpráva]

Vysvětlení mohou být překvapivá nebo žádná

Vcelku překvapivého rozuzlení se dočkal například případ z konce letošního srpna, kdy se na noční obloze nad Kansas City v USA objevila záhadná světla. Jak se ale ukázalo, jednalo se o parašutistický tým Army Golden Knights, který v tu dobu absolvoval noční seskok.

Zbylých pět procent všech hlášených případů UFO ale nelze vysvětlit tak snadno. Většinou je spatřilo větší množství svědků, nebo o nich existuje dostatečné množství věrohodných faktů. O mnohých z nich navíc informují piloti dopravních, osobních i vojenských letadel.

Jeden z nejznámějších takových případů, které nebyly dodnes vysvětleny, pochází ze 17. listopadu roku 1986. Dopravní letadlo japonských aerolinek v ten den přelétalo z Paříže do Tokia. Když se v 17:11 letadlo nacházelo nad Aljaškou, jeho piloti nahlásili letecké kontrole v Anchorage UFO.

Po levé straně letadla se vznášely dva neidentifikovatelné objekty, ze kterých byla vidět pouze série jakýchsi trysek. Udržovaly prý stejnou rychlost, a když se přiblížily k letadlu, kabina se rozsvítila a kapitán pocítil na obličeji teplo, které objekty vyzařovaly. Poté oba zmizely a objevil se třetí, tentokrát mnohem větší objekt ve tvaru disku, a začal je pronásledovat. Po 50 minutách vše zmizelo a přivolaný armádní letoun tak už nic nespatřil.

Jeden z posledních případů UFO na vysvětlení teprve čeká

Série světel na noční obloze vzbudila pozornost několika lidí v kantonu Moravia, nedaleko San José v Kostarice. Jeden ze svědků tento záhadný úkaz v sobotu 28. srpna natočil na kameru.

Video

Svědek natočil 28. srpna UFO nedaleko San José v Kostarice.

Zdroj: Youtube.com

Během pěti až deseti minut se na obloze objevilo asi 20 hýbajících se světel, která byla přerušovaná a občas změnila svůj směr letu. Zprvu panoval názor, že jde o helikoptéry. Tato teorie však padla, když byly odhaleny podrobné informace z kontrolní věže na letišti v Pavas. Video zveřejnila místní televize a případ je nyní odborníky vyšetřován a analyzován.