Řád Bílého orla třetí třídy založil roku 1882 srbský král Milan Obrenović podle vzoru francouzské Čestné legie. Řád se zkříženými meči nad bílým orlem a korunkou se uděloval za zásluhy a za statečnost v boji.

Srbská historická obec se cítí pohoršena a ponížena tím, že Jackson, který čelí sexuálnímu zneužívání dětí, před soud předstoupil právě s tímto řádem. Podle historiků si zpěvák řád pořídil nejspíš v jakési zastavárně a vzhledem k nesprávnému umístění o jeho významu asi nemá sebemenší ponětí.

Tajná spolubydlící

Další dohady budí Jackson u justičních orgánů v kalifornské Santa Marii, které si neumějí vysvětlit náhlé zveřejňování důvěrností z Michaelova soukromí. Mnozí soudí, že jde o promyšlenou propagační kampaň, která má Michaela veřejnosti představit jako věčného romantika, který je schopen pouze platonické lásky. Soudní proces by prý mohla dramaticky ovlivnit francouzská modelka Joanna Thomaeová (20), která se zpěvákem tajně žije.

"Trávíme spolu hodně času v posteli, stala jsem se Michaelovou důvěrnicí a zpovědnicí," svěřila se údajně přátelům modelka, vysoká 165 centimetrů, vážící 49 kilogramů a disponující mírami 88-60-90.

Sexu se vyhýbají

Jak vyprávěl reportérům jeden z jejích přátel, Joanna si s Michaelem v posteli vyprávějí o filmech, videohrách, objímají se a líbají. Dívka při tom vždy údajně měla na sobě tričko a kalhotky, její partner šortky. Takto oblečení se spolu koupali i v bazénu. V okamžiku, kdy vzájemné laskání hrozilo vyvrcholit pohlavním aktem, zpěvák se pokaždé stáhl zpátky.

"Jen jednou," citují reportéři dívčina důvěrníka, "kdy se Joanně udělalo špatně po skleničce vína, Michael dopil načatou láhev a pak ji vášnivě sevřel v dlaních zadeček. Ale tím to skončilo."