Kladný vztah k dětem patří k Putinově politické image již od roku 1999, kdy se ještě jako předseda vlády setkal s moskevskými školáky. Většinou se měl k děvčatům, kterým občas věnoval dokonce polibky.

Děti oživovaly i jeho tradiční televizní besedy s ruskými občany. Když si mu jedna dívenka z Birobidžanu loni postěžovala, že v centru města stojí umělý novoroční strom, místní vedení se mohlo přetrhnout, aby dovezlo z tajgy strom pravý, který tam vydržel až do léta.

Výběr mezi maminkou a prezidentem

Nyní Putin vyrukoval se zcela novým projektem virtuální komunikace s mládeží. Na stránce www.uznay-prezidenta. ru se děti mohou například dozvědět, jak se zbavit zbytečné lásky k hlavě státu, co je to demokracie či kdo je důležitější: prezident nebo maminka.

Putin se prý do tvorby webu tak vžil, že na čas zanechal všech státnických povinností a sám volal tvůrcům stránky. Vzpomínal, jaké knížky četl v dětství, jak se pral, kým chtěl být, a svěřoval se o svých plánech do budoucna.

Až přestane být prezidentem, chce se prý věnovat bádání o problémech Ruska, předvídat budoucnost a bránit zájmy prostých Rusů.

Politizované hračky prý netáhnou

Nejmladší Rusové však Putina ve zvláštní oblibě nemají. Nelíbí se jim hlavně čínští králíčci, opičky, medvědi a koťata, kteří po stisknutí bříška piští dva roky starý hit " Chci takového, jako je Putin".