Sedmadvacetiletá Amy Winehouse byla nalezena mrtvá ve svém domě v sobotu odpoledne. Zpěvačka měla v uplynulých měsících recidivu a opět se ve velkém vrátila k alkoholu a drogám. Podle některých britských serverů byla v pátek v noci viděna, jak si kupuje extázi a ketamin. Jeden ze sousedů pak tvrdil, že v brzkých ranních hodinách slyšel z domu křik a kvílení.

Video

Expirované video

Lidé se loučí se zesnulou Amy Winehouse před jejím domem v londýnském Camdenu

Britský Scotland Yard však všechny zaskočil tím, že ve zpěvaččině domě, nacházejícím se na severu Londýna, nebyly nalezeny žádné drogy či pomůcky na jejich přípravu. Management zpěvačky trvá na tom, že noc probíhala zcela klidně, až do chvíle, kdy byl přivolán lékař, který už mohl pouze konstatovat její smrt.

Roky závislosti zanechaly zpěvačku ve velmi špatném zdravotním stavu, když byla naposledy hospitalizována dokonce s rozedmou plic.

Video

Amy Winehouse zpívá živě svůj největší hit Rehab v show Davida Lettermana

"Žádná divoká party se u Amy nekonala. Byla tam jen ona a její ochranka. Po sledování filmů šla do postele a když ji ráno kontroloval, vypadala, že spí. Když přišel do pokoje zpěvačky později, uvědomil se, že je něco špatně a zavolal záchrannou službu," uvedl mluvčí zpěvačky.

Zpěvačka byla den  před svou smrtí na obědě se svou matkou. "Vypadala, že je z toho venku. Její náhlý odchod mi ještě vůbec nedošel. Dcera se zdála být taková unavená, ale to není nic divného, vzhledem k tomu, že stále ponocovala," řekla zdrcená matka, která jako poslední větu od své dcery slyšela: "Miluji tě, mami."