Hamád bin Hamdán an-Nahaján z Abú Zabí si v 63 letech nechal do písku na svém vlastním ostrově Al Futaisi vepsat jméno Hamad. Pět písmen, z nichž každé je 1000 metrů dlouhé, měří na šířku dohromady přes tři kilometry, uvedl deník Daily Mail.

Aby tento gigantický podpis nezmizel jen tak v moři, formují písmena kanál, který vždy absorbuje přicházející příliv. Hamád snil o jménu několik týdnů, než ho jeho zaměstnanci vyhotovili.

Nebylo zveřejněno, na kolik nápis přišel. Faktem ale je, že je tento šejk velmi mocný a pohádkově bohatý. Hodnotou svého osobního majetku se zařadil mezi nejbohatší ve Spojených arabských emirátech.

S přezdívkou Duhový šejk patří do vládnoucí rodiny v Abú Zabí. Jeho vozový park čítá 200 aut, včetně sedmi Mercedesů 500 SELs vybarvených v různých barvách duhy. Garážuje je pak v obří pyramidě, kterou si nechal zhotovit na zakázku. Vedle svých megalomanských zálib ovšem proslul i jako donátor, nechal například kompletně vybavit operační sál ve státní nemocnici v Maroku, uvedl deník Daily Mail.