Fenka Nancy pochází z útulku pro psy a kočky v Battersea v Londýně, kam se dostala už jako třítýdenní štěně trpící kožní chorobou způsobenou parazity. Do péče si ji vzala Ali Taylorová, pracovnice útulku a trenérka ovčáckých psů v jedné osobě.

Nová majitelka Ali začala Nancy postupně brát na farmu, kde se tato malá fenka dívala na pracující border kolie. A právě v těch dobách se v Nancy probudily sklony k nahánění ovcí.

„Začala jsem opatrně, ale záhy se ukázalo, že má Nancy přirozený talent a miluje práci s ovcemi,“ řekla deníku The Telegraph Ali Taylorová.

„Lidé občas podceňují zachráněné psy, ale oni jsou skutečně úžasní a dokáží neuvěřitelné věci,“ dodala.

Vrozený talent může zničit špatná výchova

„Pracuji s ovčáckými psy už 17 let, ale nikdy jsem se nesetkal s ovčáckou čivavou. Nyní trénuji psy a jejich majitele. Týdně jich mám kolem patnácti a kromě výjimek jde vždy o border kolie. Nancy je opravdu mimořádná – její velikost působí při nahánění ovcí komicky,“ řekl farmář Geoff Temple ze Surrey v Anglii.

Čivava nahánějící ovce je stejně výjimečný úkaz jako border kolie, která se bojí ovcí. I takové případy se ovšem stávají, pes Ci z Velké Británie je toho názornou ukázkou.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Pes Ci, který se bojí ovcí Zdroj: Youtube

Byť mohou mít psi přirozené sklony k práci s ovcemi, jejich majitelé by podle Ali neměli začínat s výcvikem bez odborného dohledu, uvedl deník The Telegraph. Ne všichni totiž reagují na výcvik dobře a mohlo by dojít k něčemu podobnému jako v Ciově případě, nebo by se dokonce mohla zvířata zranit.