"Před nedávnem jsme byli s manželkou v restauraci na obědě zrovna v době, kdy do Loštic přijel zájezd. Naše podniková prodejna byla v tu dobu zavřená a lidé si stěžovali, že si nemají kde koupit tvarůžky," vysvětlil zrod nápadu jednatel tvarůžkárny a duchovní otec nápadu Jaroslav Kovář. "A tak jsem dostal nápad, že by v Lošticích mohl fungovat automat na prodej tvarůžků."

Výroba prvního automatu podle něj nebyla příliš složitá. "Využili jsme automat, který už technicky existoval, a upravili některé jeho součástky a chladící zařízení tak, aby odpovídalo podmínkám, za kterých lze tvarůžky prodávat," uvedl Kovář.

Nabízí i speciality

Tvarůžkový automat kromě klasických koleček pikantního sýra nabízí rozličné pochutiny, které jsou jinak k dostání pouze ve specializovaných obchodech. "Bohužel se do automatu nevešlo například půlkilogramové balení tvarůžků nazvané Pozdrav z Loštic," posteskl si Kovář. Zároveň ale nadšeně dodal, že další automaty by mohly začít fungovat i na ostatních místech republiky. 

Zákazníci a hosté si tvarůžkovou novinku chválí. "Je to vynikající nápad. Občas se totiž stane, že večer dostaneme chuť na tvarůžky, ale musíme si ji nechat zajít, protože jsou již všechny obchody zavřené. Teď pro ně skočím do hospody a ještě si přitom dám jedno pivo," pochvaloval si přednosti technického pokroku jeden ze štamgastů loštické restaurace.