Lidé, kteří se na plnění posledního přání podíleli, popisují tento dojemný zážitek jako něco nezapomenutelného. Hřeje je vzpomínka na přátelství muže a psa, i když už jeden z nich není mezi živými.

„Je plná energie a přináší domů spousty lásky a života,“ řekla Kate Ungsová, nová majitelka fenky Yurtie, též zvané Yurt, která s bezdomovcem tvořila onu nerozlučnou dvojici.

„Když jsme ji poprvé spatřili na internetu, měla u sebe popisek, že ji provází velmi podmanivý příběh. Ale to víte, v té době to byla pouhá slova,“ řekl pro televizi KCRG Eric Ungs, který se spolu se svou ženou fenky ujal.

Yurtie dělala původně společnost 57letému bezdomovci, Kevinu McClainovi z Cedar Rapids v Iowě, který žil v autě. Před měsícem však vážně onemocněl, diagnostikovali mu rakovinu plic. Lékaři ho poslali do zdravotnického centra a později do místního hospice. Yurt skončila v útulku.

„Když jsme ho převáželi z ambulantního lůžka do nemocniční postele, prozradil mi, že má psa,“ řekla Jan Ercegová, specialistka z místní ambulance. Shodou okolností tato žena vypomáhala ve stejném útulku, kam byla Yurt převezena.

„Řekl mi její jméno a v tu chvíli mi to došlo,“ dodala.

Splněné přání

Od té doby, kdy byl Kevin od Yurt oddělen, se na psa ptal. Dokonce i jeho poslední přání, které pronesl na smrtelné posteli, se týkalo jeho čtyřnohé společnice. Chtěl se s ní ještě jednou setkat. Pracovníci z hospice a útulku tak spojili své síly a přání splnili.

„Jakmile otevřel oči a uviděl psa, okamžitě ho poznal. Yurtie mu pak nadšeně olizovala ruce a obličej,“ řekla Ercegová. O několik dní později Kevin zemřel. Yurt ho tedy opravdu provázela i v jeho posledních okamžicích života. Je to věrná psí společnice a Ungsovi jsou šťastni, že ji mají doma.

„Stala se součástí naší rodiny a my tvoříme její rodinu. Vzniklo mezi námi pevné pouto,“ dodal Ungs.