Potyčka, která se pravděpodobně odehrála kvůli nevydařenému drogovému kšeftu, vyústila v hrozivě vypadající zranění. Jeden Brazilec dostal nožem přímo do oka. Ač mu čepel zajela až do mozku a ven koukala pouze rukojeť, vylezl sám ze sanitky a došel až ke vchodu nemocnice, kde ho lékaři posadili na invalidní vozík.

O jeho zdravotním stavu nejsou známy další informace. Je ovšem možné, že muž přežije, a dokonce jen s lehčími následky, pokud bude mít štěstí jako lidé v následujících případech.

Tři roky s nožem v hlavě

V září roku 2010 podstoupil 29letý opravář pneumatik Edeilson Nascimento ze Sao Paula v Brazílii operaci, při které mu lékaři z hlavy vyndali deseticentimetrovou čepel nože. Do hlavy se mu ale dostala o tři roky dříve, při jedné rvačce v baru.

Lékaři mu nůž původně nechtěli vytáhnout, aby nepoškodili mozek, proto pouze uřízli rukojeť. Nascimento si však stěžoval na kruté bolesti hlavy a operace se pro něj stala nevyhnutelnou, uvedla televize FOX News. Z nemocnice byl v dobrém stavu propuštěn několik dní po operaci.

Děsivá nehoda při zahradničení

Jiný případ se odehrál v únoru roku 2008 v americkém Battle Groundu ve státě Washington. Tehdy 72letá důchodkyně Mary Townsenová uklouzla při zahradničení u svého domu a nešťastnou náhodou spadla hlavou na nůž. Ten se jí zapíchl do levého oka a skončil hluboko v mozku.

Townsenová pro server KOMO News uvedla, že to ani nebolelo a rovněž byla schopna chodit. Když dorazila do nemocnice, lékaři nůž vytáhli, aniž by následovaly komplikace. Jeden z lékařů dokonce uvedl, že to bylo jako vytáhnout nůž z kamene.

Snímky posléze ukázaly, že nůž těsně minul mozkový kmen a hlavní tepnu vedoucí krev do mozku, proto žena nevykrvácela. Ačkoli měla problémy, nemohla číst psát a k chůzi musela používat chodítko, její stav se neustále zlepšoval a v roce 2010 už opět zkoušela řídit auto.