Australský dobrodruh Steve Irwin proslul jako „lovec krokodýlů“ díky stejnojmennému pořadu, který se vysílal i v České republice. V roce 2006 ovšem zemřel, když mu jedovatý rejnok probodl hruď. S manželkou Terri měl dvě děti a jak se zdá, jablka nepadla daleko od stromu.

Velmi ochotně se totiž tuto sobotu zapojily do odchytávání krokodýlů. Za pomoci ostatních pracovníků se 12letá Bindi a sedmiletý Robert vlastními těly vrhli na krokodýla jménem Agro, aby ho dostali pod kontrolu.

Agro je hvězda zoo, která váží 600 kilogramů a měří přes 4,5 metru. V roce 1988 tohoto statného krokodýla odchytil v divočině sám Steve Irwin. Teď je Agro ve středních letech a obtížně snáší chladnější australské zimy, proto ho přesouvali do teplejšího jezera.

„Toto byl největší přesun krokodýlů, který jsme v naší zoo za posledních devět let absolvovali. A je to také první případ, kdy se zúčastnili všichni naši pracovníci,“ řekla agentuře Reuters majitelka zoo Terri Irwinová, která si prý práci se svými dětmi přímo užívá.