Při procházce v parku Downriver nedaleko města Spokane v americkém státě Washington natočila jedna žena video, na kterém je v dálce vidět pohybující se velká tmavá postava. Není možné určit, co přesně proběhlo v záběru, Samantha je ale přesvědčena, že jde o yetiho.

Turisté včetně Samanthy prý ani netušili, že zkřížili cestu obludě. Zjistili to až po návratu domů, když se podívali na natočené záběry. Údajně byli v šoku z toho, co je v záběru vidět. Jejich video nyní koluje po internetu.

„Kdosi se mě v komentářích u videa na internetu ptal, zda jsem před tímto snímkem věřila, že yeti existuje. Nikdy jsem o tom příliš nepřemýšlela, teď si ovšem nejsem jistá. Ta stvůra se mi zdá dostatečně opravdová,“ uvedla Samantha pro americkou televizi KXLY.

Ne všichni ovšem věří v pravost snímku

„Vypadá to jako podfuk, proč by člověk něco natáčel, když jen tak jde? Měli komplice, který proběhl kolem v kostýmu gorily,“ okomentoval video uživatel jménem bensimps123, uvedl britský deník Metro.

Video bylo na internet vloženo 24. května, podobné záběry se podle místní televize ABC 7 objevily také týden předtím v Coloradu a v březnu v Severní Karolíně.

Ať už jsou výše zmíněná videa pravá, nebo ne, spokanská stvůra se řadí mezi největší záhady posledních let, ke kterým patří také montaucké monstrum [celá zpráva] a čupakabra [celá zpráva].