Jen pro srovnání - zatímco noha průměrného muže měří okolo 28 centimetrů, Peterovo pravé chodidlo měří 36,5 centimetru a jeho levé, rekordní, je dokonce ještě o jeden centimetr delší. A to je přesně o centimetr více než měl předchozí držitel rekordu. V přepočtu na evropskou míru si tak Australan pořizuje boty o neuvěřitelné velikosti 58.

Taková obuv je samozřejmě v běžném obchodě nedostupná, Australan si ji proto nechává šít na specializované klinice v Sydney, kde překvapil i zkušené obuvníky. “Po telefonu nám řekl, že má opravdu velké nohy. Řekli jsme si samozřejmě, na to jsme zvyklí, hodně lidí, kteří si u nás nechávají šít boty, má velké nohy. Když jsme ale viděli ty jeho, vážně nás to překvapilo,“ řekl po prvním setkání s Peterem specialista Karl-Heinz Schott.

Kromě toho, že jsou Peterovy nohy na ulici nepřehlédnutelné, je nepřehlédnutelný i on sám. Měří dva metry a 23 centimetrů. A stále roste. To má na svědomí nádor na jeho mozku, který tlačí na hypofýzu, tedy centrální endokrinní žlázu, která ovlivňuje hormonální pochody v těle. Díky charitativní sbírce by měl už brzy podstoupit operaci, během níž mu mají lékaři nádor odstranit. Potom se snad konečně splní jeho dlouholetý sen stát se vrcholovým hráčem basketbalu a hvězdou NBA.