Chlapec vyrazil ukrytý v podvozku nákladního auta z města Oruro na západě Bolívie a přes hory se dostal do města Iquique na severu Chile. Tam ho poblíž zaparkovaného vozu našla Margarita Valenciaová, která vše oznámila nic netušícímu řidiči a policii.

„Chystám se navázat kontakt s rodinou. Chtěla bych najít jeho matku, i kdybych měla jet do Bolívie,“ říká Valenciaová. Její dcera Marcela Gutierrezová uvedla pro agenturu Reuters, že se chlapec snažil dostat za svou matkou, která je uvězněna v bolivijském městě Cochabamba za drogové přečiny.

„Opustil bratrův dům, aby našel svou matku, vybral si však špatný náklaďák. Na přívěsu stál nápis Cochabamba, proto nastoupil, auto však mělo namířeno do Chile,“ vysvětluje Gutierrezová.

Policie prověřuje, zda chlapec neutekl z bratrova domu kvůli násilí.

Luis Roca z bolivijského konzulátu v Iquique uvedl, že byl chlapec dočasně svěřen do péče paní Valenciaové, dokud nebude případ řádně prošetřen. Místní média uvádí, že se jim s příbuznými podařilo navázat kontakt a ti odmítají, že by byl chlapec vystaven jakémukoli zneužívání.