Tchien-čching trpěl epilepsií a bolestmi hlavy, které se v průběhu dvou desetiletí postupně stupňovaly. Když už byly opravdu nesnesitelné, farmář z čínské provincie Che-pej se konečně rozhodl jít k lékaři.

Příčina byla pro všechny překvapením. Rentgenové snímky prokázaly kulku v mozku. Chirurg Či-ming Wang mu ji tak po dlouhých desetiletí odstranil a uvedl, že muž tehdy unikl smrti jen o fous. Kdyby se kulka ocitla o několik milimetrů vedle, muž by nejspíš nepřežil.

Lékaře však především zajímalo, jak se kulka muži do hlavy dostala a proč nešel do nemocnice mnohem dřív. Čínský farmář uvedl, že si pamatuje, jak v roce 1988 ucítil velkou ránu do hlavy a poté ztratil vědomí.

„Myslel jsem si, že jsem byl zasažen prakem. Uviděl jsem muže stojícího na kopci a domníval jsem se, že mě zasáhl,“ uvedl Tchien-čching , který se poté probudil v nemocnici, kde však zdravotnický personál nenašel nic neobvyklého. Odešel proto s uklidňujícími léky domů.

Bolesti hlavy a epileptické záchvaty se projevily až po několika měsících a vloni se silně zhoršily, a proto se rodina postřeleného muže rozhodla, že je na čase zavítat do nemocnice, kde lékaři konečně přišli na kloub jeho „tajemné nemoci“.