"To, že by šlo pro labuť jen o nějaké krátkodobé poblouznění, však nepřipadá v úvahu. Modrý traktor si totiž předchází už dlouhé roky. Kdykoliv nastartuje, tak se k němu přitulí a nadšeně ho obchází. Kamkoliv vyjede, následuje ho," uvedl majitel hotelu Sportschloss Hermann-Josef Hericks.

Pokud labuť šofér někdy pustí dovnitř, tak je prý doslova v sedmém nebi. Ani biologové nedokážou pochopit, proč je labuť na traktor tak silně citově vázaná. Jediným rozumným vysvětlením je to, že byla jako malá v blízkém kontaktu s velmi hlučnými stroji a mohlo to na ní zanechat známky.

Jsou tomu už bezmála čtyři roky, kdy plnila titulky novin labuť Petra, která se zamilovala do šlapací lodičky ve tvaru labutě. A hle, milostná story se odehrála také v Německu. A zapátráme-li v paměti, tak Německo produkuje daleko více zvířecích příběhů.

Homosexuální tučňáci v Bremerhavenské zoologické zahradě, opuštěné lední medvídě Knut a jeho brzká smrt či nezapomenutelná chobotnice Paul, které by tipérské úspěchy záviděl každý sázkař.