Maminka čtyřletého Toníka se na novou práci těší. Přechod mezi televizemi se Tereze Kostkové jako jedné z mála podařil zvládnout v klidu. "V Ordinaci mám sice smlouvu jen do června, ale budu ještě dotáčet v září, kdy už  začínám pracovat v Cestách domů," řekla Novinkám herečka.

Překvapila novým, kratším a prostříhaným účesem. "V rámci jednoho natáčení mi byla předepsaná změna. A když jsem měla tu možnost, tak jsem se do toho pustila razantně," svěřila nadšeně. Co se týče změn vizáže kvůli rolím, je jim celkem přístupná. "Jen blond bych opravdu jít nechtěla. Vůbec mi to nesluší. Můžu být zrzka nebo mít světlejší odstín hnědé, ale na blondýnu fakt typ nejsem," děsila se.

Kostková by tak nikdy nedokázala projít procesem odbarvování jako její seriálové kolegyně Dana Morávková. Ta se stala v Ordinaci v růžové zahradě světlovláskou, aby se odlišila od své postavy  z Velmi křehkých vztahů na Primě. "Na tak dlouho bych to určitě nedala. Nehodilo by se to ani k mým rolím v divadle," soudí Kostková.

Tereza Kostková se synem Antonínem v muzeu Lega

Tereza Kostková se synem Antonínem v muzeu Lega

FOTO: Michaela Feuereislová, Novinky

Téma, na které nechce herečka vůbec mluvit, je druhé dítě. "Na tyhle otázky jsem alergická. Je to věc mezi mužem a ženou ne na vytrubování na veřejnost," rozčílila se. Připustila ale, že syn by si sourozence přál.