"Úplně jsem se z toho orosil. Viděl jsem muže, jak sedí mezi dvěma autíčky a v každém z nich má nohu na plynu," uvedl policista, který okamžitě uvědomil dopravní hlídku a nařídil jí nebezpečného řidiče za každou cenu zastavit. To se také během několika minut podařilo.

Muž, o kterém policie informuje jen jako o Čangovi, údajně vlastní nedaleký autodrom, který mu příliš neprosperuje. Rozhodl se tedy vzít autíčka poháněná z baterií na projížďku do hojně obydlené části města, aby nalákal nové zájemce na svou atrakci.

Čang řekl policistům, že původně řídili auta on a jeho asistent, ten však obdržel urgentní telefonát a musel tak svou jízdu přerušit.

Propustil ho s varováním

"Rozhodl jsem se zkusit řídit obě auta, protože jsem nechtěl jedno nechávat jen tak venku. Blokovalo by dopravu a někdo by ho mohl ukrást," uvedl Čang.

Policista Chu Siao oznámil Čangovi, že je ilegální řídit na silnici byť i jen jedno, natož dvě vozítka z autodromu, protože nejsou plnohodnotným dopravním prostředkem. Muže však nakonec propustil jen se slovním varováním, protože vůbec nebylo jasné, jak by měl být správně podle čínských zákonů za podobný přečin potrestán.