Producent snímku považuje svůj nález za historický, většina expertů a historiků však mírní jeho názor tím, že je značná část jeho příběhu vykonstruovaná tak, aby se mu "hodila do krámu". Domnívají se, že jde z jeho strany zejména o snahu zviditelnit snímek a svou osobu.

Během uplynulých staletí bylo představeno mnoho historických předmětů, včetně hřebů, na kterých měl být Ježíš ukřižován. Některé byly označeny za podvrh, jiné jako nezajímavé, zatímco další byly prohlášeny za svaté.

Jacobovici už dříve rozpoutal rozruch svým snímkem, který tvrdil, že se jeho týmu podařilo objevit ztracenou Ježíšovu hrobku. Nyní tvrdí, že se jeho nový nález liší od ostatních svým historickým a archeologickým kontextem. Sám ale dodává, že si nemůže být stoprocentně jistý, že je vše tak, jak ve filmu uvádí.

Zmizely a objevily se

Filmař je prý objevil v rámci natáčení svého dokumentu The Nails of the Cross (Hřeby z kříže) v hrobě, ve kterém měl být pochován židovský velekněz Kaifáš. Odtud ale zmizely. Jacobovici je následně objevil v telavivské laboratoři jednoho antropologa.

"Když se podíváte na celý ten příběh historicky, archeologicky a zdravým rozumem, zdá se být pravděpodobně, že právě ty dva hřeby, které jsme nalezli, byly použity při ukřižování Ježíše," dodal Jacobovici.