Herečka Sandra Nováková okoukala pořad Barování před pěti lety ve Velké Británii. "Líbilo se mi to pohodové prostředí a taky jsem si chtěla sama zazpívat, i když to moc neumím. Přenesla jsem ho do Prahy a stále se zvětšovaly kluby, kde jsme vystupovali," upřesnila Nováková, která jako organizátorka účinkujícím nikdy neplatila žádné honoráře. "Zpívali jenom za útratu na baru," vysvětlila.

Na Barování nikdy neměla přístup média, nesmělo se ani fotit nebo nahrávat. Svůj honorář v podobě drinků zdarma si totiž účinkující jako sestry Geislerovy, Vojta Dyk, Jan Budař a řada dalších dokázali užít až do dna. Zvlášť falešný zpěv Ani Geislerové by střízlivému posluchači trhal ušní bubínky. Přesto, anebo spíš právě proto šly vždy vstupenky na dračku. Na internetu byly prodané během pár minut.

Sandra Nováková se nyní spojila s nadací Naše dítě a pro tu pořádá první velké charitativní Barování 19. dubna v pražském paláci Lucerna. "Bude tam sto padesát účinkujících. Počítáme se třemi tisíci diváků. Nebudou sedět v řadách ani stát u pódia, ale budou pro ně připravené stolky a židle na parketu. Samozřejmě s popelníky a možností konzumace nápojů," uzavřela.