Královský palác ujistil, že šestadvacetiletý princ využije k návratu do vlasti prvního letu, jenž bude k dispozici. Harry v Británii musí pokračovat v plnění vojenských povinností.

Palác upřesnil, že Harry bude zatím pokračovat v doprovázení čtyř válečných veteránů s trvalými následky z války na cestě k severnímu pólu. Původně se měl Harry ve čtvrtek večer vrátit na základnu a odtud se odebrat na letiště.

Dočasné letiště v Arktidě je zbudováno v ledové kře. Kvůli drsným povětrnostním podmínkám je však jeho provoz značně nestálý. Přistávací a vzletová dráha má být opravena do dvou dnů.

Skupina válečných veteránů chce výpravou do Arktidy získat dva milióny liber (zhruba 56 miliónů korun), které hodlá věnovat podobně postiženým. Princ Harry projekt zaštiťuje.

Bývalí vojáci mají v plánu ujít 555 kilometrů trasy, na pól by měli dojít asi 25. dubna. Princ s nimi jde jen malou část trasy.

Potomek královského rodu v současnosti absolvuje v britské armádě výcvik pilota vrtulníku. Koncem měsíce půjde za svědka svému bratru Williamovi, který se ožení s Kate Middletonovou.