Šestadvacetiletý Ashley se přiznal, že svého syna na rameni opravdu tetoval, ale že byl tehdy opilý a nepamatuje si to. Na tetování se přišlo až poté, co do domu rodiny dorazily sociální pracovnice. Ty na místo zavítaly po upozornění sousedů, že v domě žijí děti ve špatných podmínkách. Spolu s Eugnem Ashleym v domě bydlela jeho žena Amy a celkem čtyři děti.

Podle následných informací soudu bylo dítě tetováno v roce 2009. Policie muže zadržela a obvinila z poskytnutí tetování osobě mladší 18 let.

Chlapcova matka Amy uvedla, jak se o celé věci dozvěděla: „Syn ke mně běžel a říká ‚Mami, mám tetování!‘ a já na to odpověděla: ‚Ano? A dá se to umýt?‘ a on na to odvětil: ‚Ne, je opravdové‘!“

„Pro to, co udělal, neexistuje žádná omluva. Přála bych si, aby to neudělal," dodala Amy Ashleyová.

O dítě se nyní stará jeho strýc, který je přesvědčen, že by obviněna měla být i matka malého Matthewa, jelikož se to po dlouhé měsíce snažila skrývat. Strýc však zároveň uvedl, že do tohoto incidentu se domníval, že je Eugene Ashley dobrým otcem. Pracoval 12 - 16 hodin denně, děti krmil, koupal, uspával je. Muž přitom není chlapcův biologický otec, dítě adoptoval jako miminko poté, co si vzal jeho matku.