„Lidé většinou dělají, že ty rvačky nevidí. Někdo někoho okrádá a lidi naléhavě něco čtou. Když jdu z Činoherního klubu v noci pěšky domů, nestačím se divit. Po desáté hodině večer se v Praze dějí věci. Ti opilci, kteří chodí na Vinohrady do restaurací, z nich vychází plni znovunabyté odvahy a lezou po autech, převrací popelnice, a to jsou ta úskalí, do kterých se motám,“ nechal se slyšet Vetchý.

Tomu dokonce noční hříšníci podle jeho slov vyhrožují smrtí. A to většinou v případech, kdy rušitele nočního klidu donutí, aby po sobě uklidili způsobený nepořádek.

„Moje činnost je kontraproduktivní, protože mám známý obličej a oni mě vždy pošlou na ona místa. To mě jako občana naštve a jdu do křížku. Nejdřív verbálně a pak fyzicky. Když je pak přeperu a společně potupně uklízíme tu popelnici, tak na mě kouknou a řeknou: 'Až tě příště uvidíme, tak tě zabijeme',“ pokračuje se svými zkušenostmi s noční Prahou slavný herec, který málem při jednom konfliktu dokonce přišel k bodnému zranění. To když bránil slabšího.

„Viděl jsem, jak dva Srbové napadli jednoho pána. Tak jsem mu šel na pomoc. Najednou se tam objevili další a začala mela. Mně přišel na pomoc kamarád herec, který mě ale držel, abych se nepral. V tu chvíli jsem byl inzultován. Takže jsem se musel zbavit kamaráda a pak začít bojovat o holý život,“ popisuje dramatickou situaci Vetchý, který skončil s bodnou ránou v zádech, kterou mu museli zašít. Ten se taky svěřil, co by si přál, kdyby měl jedno přání.

„Kdysi bych si přál, aby se všichni měli rádi a všichni lidi na sebe byli hodní. Teď bych si přál asi jiný obličej,“ dodal v pořadu Všechnopárty Karla Šípa Vetchý, který se tak díky své povaze stal samozvaným mstitelem noční Prahy.