„Lidé většinou dělají, že ty rvačky nevidí. Někdo někoho okrádá a lidi naléhavě něco čtou. Když jdu z Činoherního klubu v noci pěšky domů, nestačím se divit. Po desáté hodině večer se v Praze dějí věci. Ti opilci, kteří chodí na Vinohrady do restaurací, z nich vychází plni znovunabyté odvahy a lezou po autech, převrací popelnice, a to jsou ta úskalí, do kterých se motám,“ nechal se slyšet Vetchý.

Tomu dokonce noční hříšníci podle jeho slov vyhrožují smrtí. A to většinou v případech, kdy rušitele nočního klidu donutí, aby po sobě uklidili způsobený nepořádek.

Ve Hřebejkově dramatu Nevinnost hraje lékaře obviněného ze zneužívání nezletilé pacientky.

Ve Hřebejkově dramatu Nevinnost hraje lékaře obviněného ze zneužívání nezletilé pacientky. V reálném životě slabší brání

FOTO: archív

„Moje činnost je kontraproduktivní, protože mám známý obličej a oni mě vždy pošlou na ona místa. To mě jako občana naštve a jdu do křížku. Nejdřív verbálně a pak fyzicky. Když je pak přeperu a společně potupně uklízíme tu popelnici, tak na mě kouknou a řeknou: 'Až tě příště uvidíme, tak tě zabijeme',“ pokračuje se svými zkušenostmi s noční Prahou slavný herec, který málem při jednom konfliktu dokonce přišel k bodnému zranění. To když bránil slabšího.

„Viděl jsem, jak dva Srbové napadli jednoho pána. Tak jsem mu šel na pomoc. Najednou se tam objevili další a začala mela. Mně přišel na pomoc kamarád herec, který mě ale držel, abych se nepral. V tu chvíli jsem byl inzultován. Takže jsem se musel zbavit kamaráda a pak začít bojovat o holý život,“ popisuje dramatickou situaci Vetchý, který skončil s bodnou ránou v zádech, kterou mu museli zašít. Ten se taky svěřil, co by si přál, kdyby měl jedno přání.

V inscenaci Maska a tvář v Činoherním klubu hrají s Ivanou Chýlkovou manžele.

Z Činoherním klubu miří Ondřej Vetchý do noční Prahy, kde brání nevinné.

FOTO: archív

„Kdysi bych si přál, aby se všichni měli rádi a všichni lidi na sebe byli hodní. Teď bych si přál asi jiný obličej,“ dodal v pořadu Všechnopárty Karla Šípa Vetchý, který se tak díky své povaze stal samozvaným mstitelem noční Prahy.