"Sděluji, že ve věci, na kterou se dotazujete, byl dne 18. 3. 2011 podán k Okresnímu soudu v Rakovníku návrh na potrestání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky dle paragrafu 274, odstavec 1 a 2a Trestního zákoníku," uvedl pro Novinky náměstek Okresního státního zastupitelství v Rakovníku Mgr. Milan Jehlík.

Zastupitelství zatím nemá informace o tom, že by ve věci již bylo nařízeno hlavní líčení. K tomu by mohlo dojít v řádu měsíců.

K nehodě došlo ze soboty 5. března na neděli šestého března letošního roku. „Řidič naboural do kamiónu. Poté ujel zhruba 300 metrů a skončil ve škarpě. Na místě mu policie naměřila 2,43 promile alkoholu v dechu, opakovanou dechovou zkouškou bylo zjištěno 1,88 promile alkoholu. Řidič nepožadoval lékařské vyšetření a odběr krve, s naměřenou hodnotou souhlasil.“ řekl Novinkám rakovnický policejní mluvčí René Černý. [celá zpráva]

Roman Zach se k případu odmítá vyjadřovat. "No jo no, alkohol, alkohol... Ale tam se pilo jen nějaký pivo a víno možná... No, ale já jsem mohl mít tak dvě skleničky bílého. Maximálně," uvedl krátce po nehodě pro týdeník SuperSpy.