"Našla jsem nějakou fotku z koncertu, který se odehrál asi před pěti lety, a měla jsem na ní ofinu. A hrozně se mi líbila. Nosila jsem ji strašně dlouho. Vlastně od první desky," řekla Novinkám Jandová.

"Vždycky jsem si ji ostříhala a pak jsem toho hrozně litovala. Proto poslední asi tři čtyři roky jsem měla vlasy dlouhé. A nyní mi zase chyběla," upřesňuje dcera rockera Petra Jandy.

Tvrdí, že za ostříháním vlasů nestojí její rozchod s producentem Viktorem Mrázem. Rozhodnutí bylo prý spontánní záležitostí. "Jsem zpěvačka a my si rády vlasy měníme. Se vztahem to opravdu nemá nic společného," tvrdí.

"Byla to rychlovka. Šla jsem ke kadeřnici s nápadem, ona mi řekla, že to je úžasný, a ještě mě za to pochválila, protože mám vlasy zničený," dodala Jandová, která se s novým účesem předvedla na udílení cen TýTý, kde vystupovala.

Marta překvapila nejen novým sestřihem, ale taky výběrem oblečení. V ultrakrátkých šatičkách s hlubokým výstřihem by ji nikdo nečekal.

"Není to u mě normální. Výstřihy a krátké sukně prakticky nenosím. Mám to, co mi bůh daroval, asi od dvanácti let, tak se spíš stydím. U mě mít takhle hluboký výstřih znamená, že už jsem se ptala asi deseti lidí, jestli to není moc. Říkají, že dobrý," dodává s úsměvem.