Dobročinná akce známých tváří se uskutečnila ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí. Problematika dárcovství krve není mnoha osobnostem cizí, a proto se rozhodly, že si udělají čas a společně podpoří dobrou věc.

České hvězdy se sešly na transfuzním oddělení a po odběru vzorku krve, vyplnění informativního dotazníku a konzultaci s lékařem darovaly po 450 mililitrech krve.

Poprvé v životě darovala krev Míša Nosková, která přišla i se svojí půlroční dcerou Eliškou Ta je ukázkovým dítětem, a tak maminčino počínání i ruch na transfuzním oddělení poklidně celou dobu pozorovala a pózování fotografům se jí velmi zalíbilo.

„Chtěla jsem darovat krev už dříve, ale když jsem byla těhotná, tak jsem nemohla, a následně jsem kvůli kojení také nesplnila kritéria. Dnes byla moje premiéra a konečně to vyšlo,“ řekla Nosková.

Mnohokrát už daroval krev Muž roku 2010 Jan Hájek. I když měl kvůli pracovnímu vytížení problémy s termínem, nakonec z rodné Břeclavi dorazil.

"Hodně cestuji, mám zajímavé pracovní nabídky na focení a občas jezdím i do Vídně. K tomu se věnuji podnikání. S časem je to horší, ale krev daruji pravidelně už několik let a jsem rád, že dnes ji mohu darovat spolu s ostatními,“ uvedl Hájek.

Na akci Českého červeného kříže k odběru krve dorazili také missky Lucie Smatanová, Hana Věrná, Eva Čerešňáková, nová Česká Miss Earth 2011 Šárka Cojocarová, modelka Nikol Moravcová, zpěvák Vilém Čok, Michael Foret a moderátor Petr Vágner s manželkou.