Dramatickou událost, při které Jirešové dcera srdceryvně pláče, si manžel Jirešové Viktor Dyk natáčel na video. Herečka následně záznam předala reportéru Janku Kroupovi z televize Prima. Video bude odvysíláno v pořadu Soukromá dramata v úterý 29. března večer.

"Nemám nikde žádné dovolání. To, co se stalo, bylo otřesné. Byl to nejhorší den mého života. Osobně to považuji za zločin," sdělila Blesku Jirešová.

Podle některých informací ale nařízení soudu, podle kterého se mají rodiče každých čtrnáct dní v péči o dceru střídat, dlouhodobě nerespektovala. V lednu dokonce u Jirešové ze stejného důvodu asistovala policie.

Jirešová Ivana

Jirešová Ivana

FOTO: Lukáš Táborský, Právo

"Tuto věc v žádném případě nechci komentovat. Vůbec se mi nelíbí, že je případ mé dcery medializován. Poškozuje jí to," svěřil se Novinkám Höppner. Ten s Jirešovou žil až do narození dítěte. Krátce poté ho herečka opustila a od té doby spolu vedou neutuchající soudní pře o dceru.

Jirešová nebrala telefon. Dlouhodobě ale se střídavou péčí, která platí na základě soudního rozhodnutí od února 2008, zásadně nesouhlasí.

"V jednu chvíli jsem přemýšlela, jestli náhodou v něčem (Höppner) nemá pravdu, jestli nedělám něco špatně. Ale pak mi došlo, že mateřský cit a intuice jsou nejdůležitější. Pořád se tu řeší, co otec nebo matka, ale nikoho nezajímá, co je nejlepší pro to dítě. Kdyby byla dcera starší, tak se může rozhodnout. Ale tvrdím, že v jejím věku jí střídává péče jenom ubližuje. Nyní je pro ni matka opravdu nejdůležitější a odtrhávat ji od ní každých čtrnáct dní je prostě neuvěřitelné násilí,“ uvedla Ivana Jirešová před časem.

Naopak otec si myslí, že dceři střídavá péče prospívá a že má právo na oba rodiče.

Dcera Jirešové je zpátky u matky a podle některých zdrojů znalci zjistili, že na ní emocionálně vypjatá exekuce nenechala psychické následky. Pokud by však herečka dál nerespektovala nařízení soudu, může se zásah úředníků opět opakovat.