„Jiřinka se trošku opozdí, a tak začneme křest bez ní,“ sdělil přítomným hostům ředitel divadla Jan Hrušínský, z jehož výrazu v obličeji bylo čitelné, že tento trapas Jiřině nezapomene.

Ta dorazila až dlouho po skončení ceremoniálu, a jako by se nechumelilo, ujala se hned slova.

„Jsem ráda, že jsem tady a že je tu herecká generace Hrušínských. Cítím se Na Jezerce jako doma, a co bych jako herečka v mém věku měla chtít,“ snažila se lichotit svému zaměstnavateli Bohdalová.

Bohdalová sice dorazila o 45 minut později. To jí ale nezabránilo v tom, aby byla hned středem pozornosti.

Bohdalová sice dorazila o 45 minut později, to jí ale nezabránilo v tom, aby byla hned středem pozornosti.

FOTO: Ivan Kahun

Není totiž žádným tajemstvím, že právě Jan Hrušínský ji po vyhazovu z Vinohradského divadla vzal pod svá křídla.

To bývalý premiér Jan Fischer, který zastupoval diváckou obec Divadla Na Jezerce, dorazil včas. A to i přestože měl nejdelší cestu. Přicestoval totiž až z Londýna, kde v současnosti žije a pracuje.

„Aklimatizoval jsem se hned. Londýn je velice kosmopolitní a svobodomyslné město. Jediné, co mi v Londýně chybí, kromě divadla, jako je Jezerka, jsou bílé české mraky. V Londýně, když je zataženo, tak je šedo a já se vždycky těším, aby pršelo,“ svěřil se Novinkám Fischer, který prozradil, kdy opět přicestuje do Čech.

Bývalý premiér Jan Fischer pokřtil knížku o divadle, které navštěvuje již dlouhá léta.

Bývalý premiér Jan Fischer pokřtil knížku o divadle, které navštěvuje již dlouhá léta.

FOTO: Ivan Kahun

„Určitě se pokusím přiletět na premiéru Shakespearova Othella. Pokud ale nestihnu premiéru, určitě co nejdřív po premiéře,“ dodal bývalý premiér.