William a Kate se především rozhodli pro tradiční několikapatrový ovocný dort zdobený šlehačkou a bílou polevou, který připraví věhlasná cukrářka Fiona Cairnsová. Na seznamu jejích klientů jsou zvučná jména - mimo jiné někdejší člen skupiny Beatles Paul McCartney.

Konečná podoba dortu určeného pro královskou svatbu je tajemstvím, nicméně je prý jisté, že bude dominovat oblíbené britské květinové téma, na němž bude mít podíl i Kate. Nevěsta prý požádala, aby se na dortu objevilo na 16 různých druhů květů a listů.

"Má výborné nápady, což je mnohem lepší, než když nevěstu nenapadne vůbec nic," prohlásila o Williamově nastávající Fiona Cairnsová.

Na dortu se tak objeví svatební růže jako symbol štěstí, ale také dub a žalud, které představují architektonické prvky v místnosti, kde se dort objeví. Nepřehlédnutelná bude konvalinka symbolizující štěstí či břečťan jako symbol věčné lásky.

Součástí receptury je podle Cairnsové záplava sušeného ovoce předem naloženého do alkoholu.

Čokoládový dort od Williama

Pokud by ovšem hosté prominentní svatby chtěli dát přednost čokoládovému pamlsku, mohou se těšit na dort, jenž si speciálně objednal William. Dodavatelem bude firma, která královské rodině dodává sladkosti již desítky let; mimo jiné právě její dort ozdobil slavnostní tabuli při oslavách půlstoletí sňatku královny Alžběty II. a principe Philipa.

Paul Courtney, tvůrce čokoládového dortu, který se na stole objeví 29. dubna, slibuje, že Williamovi určitě připomene zákusek, který si s oblibou v dětství dával k čaji.