Jitka měří 175 centimetrů a váží 52 kilogramů. Její míry jsou 83-68-92. Do soutěže se přihlásila jen zkusmo, aby zjistila, jak to v zákulisí podobných klání chodí. "Načisto jsem se chtěla přihlásit až za rok," uvedla před časem.

Nováčková je studentkou posledního ročníku Jirovcova gymnázia v Českých Budějovicích. Začátkem května ji čeká maturita, kvůli přípravám na finále se ale na ni zatím neučila.

Česká Miss 2011 Jitka Nováčková

Česká Miss 2011 Jitka Nováčková

FOTO: Petr Horník, Právo

"Soustředila jsem se plně na soutěž, tak snad budou ve škole benevolentní. Ale jsem jedničkářka, tak by to neměl být takový problém," řekla Novinkám Jitka krátce po vítězství s tím, že má již tři roky přítele. Jeho jméno ani povolání však neprozradila, fandil jí prý ale přímo v sále.

"Vítězství jsem nečekala. Nevěřila jsem si. Jsem nadšená. Asi mi to dojde později. Stále tomu nemohu uvěřit," dodala Nováčková.

Jitka Nováčková při promenádě v plavkách.

Jitka Nováčková při promenádě v plavkách.

FOTO: Petr Horník, Právo

Obdivuje Cimrmana

V dotazníku před soutěží uvedla, že její nejoblíbenější historickou postavou je Jára Cimrman a Kleopatra. Mezi její záliby patří tanec, zpěv, outdoorové sporty a v poslední době také jóga. Za dovolenou snů považuje každou v teple. A navštívit by chtěla Ukrajinu, Turecko, Austrálii nebo Thajsko. Řídí se dvěma motty: "Když tě někdo srazí k zemi, tak se znovu zvedni" a "Pokud budeš plakat, uděláš svému nepříteli jedině radost. Tak proč ho trochu nenaštvat úsměvem?"

V rámci adrenalínové disciplíny se Nováčková ocitla v tygří kleci, místo dospělých zvířat jí ale majitel cirkusu donesl roztomilá mláďata. Na otázku, za jak dlouho sní tři pilulky, když je má brát po půlhodině, která měla otestovat její intelekt, odpověděla správně, že za hodinu.

Blonďatá vítězka už na přehlídkových molech zažila nejrůznější trapasy, jako zakopnutí i rozepnutí šatů. Ve finále České Miss jí drželi palce rodiče, prarodiče, o tři roky mladší bratr Petr a přátelé.

Trojice vítězek České Miss 2011

Trojice vítězek České Miss 2011

FOTO: Petr Horník, Právo

Havlová se smála

Finálový večer v karlínském divadle moderovali Dara Rolins s Petrem Vondráčkem. Předsedkyní poroty, ve které mimo jiné zasedl italský lyžař Alberto Tomba, kuchař Emanuele Ridi, plastický chirurg Jan Měšťák nebo producent Jaro Slávik, byla Dagmar Havlová, která i přes vážný zdravotní stav svého chotě, exprezidenta republiky Václava Havla, působila uvolněně a rozdávala úsměvy na všechny strany.

Diváky v sále při reklamních předělech bavili hosté z pořadu HBO Na stojáka v čele s Milošem Knorem. Na akci se poprvé spolu ukázali Lucie Králová s poslancem Jiřím Šlégrem. Modelka Hanka Svobodová dorazila bez Leoše Mareše, který do divadla přišel až pár minut před koncem přímého přenosu.

Nejpopulárnější vítězkou historie miss se stala Miss ČR 1995 a Miss Europe 1995 Monika Žídková, Miss World 2006 Taťána Kuchařová se umístila druhá, na třetím místě skončila Eliška Bučková. Na soutěži Miss World bude Česko reprezentovat Denisa Domanská, kterou si vybrala porota.

Monika Žídková a Alberto Tomba na České Miss 2011

Monika Žídková a Alberto Tomba na České Miss 2011

FOTO: Petr Horník, Právo

"Mám přítele Petra, jsme spolu dva a půl roku. Pracuje v rodinné firmě, je podnikatel. A protože zná osudy miss, které se rády seznamují se sportovci, má z toho strach," prozradila Denisa.

Vítězka má mít duši, upozornila Havlová

"Vítězka by si měla zachovat nejen vnější, ale vnitřní krásu, duši. Ta se v jistém věku ukáže v obličeji a nezakryje ji žádný make-up," upozornila Dagmar Havlová.

"Letos jsem naprosto spokojená s výsledky. Sama jsem hlasovala pro obě dívky. Na první místo jsem dávala Jitku, kterou pak diváci zvolili Českou Miss," pochlubila se na konci prezidentka soutěže Česká Miss Michaela Maláčová.