Dívce z menší obce Claverley na západě Anglie již nabídly studijní stipendia čtyři prestižní soukromé britské školy. Sama Victoria byla z výsledků svých inteligenčních testů překvapená a uvedla: „Je to trochu skličující být porovnávaná s velkými mozky historie i současnosti, ale je to dobrý pocit, že jsem vnímaná jako chytrá. Ráda skládám puzzle, plavu, hraju na hudební nástroje a věnuji se různým činnostem. Myslím, že až budu starší, půjdu studovat vědy, zejména pak biologii.“

Victoria byla po výsledcích IQ testů zařazena do společnosti těch nejinteligentnějších osob planety sdružujících se v organizaci Mensa. Mezi tuto elitu je možné se dostat za předpokladu, že máte IQ vyšší než 148, přičemž průměr je na hranici 100.

Certifikát k členství Victorie Cowieové v organizaci nejinteligentnější populace Mensa.

Certifikát k členství Victorie Cowieové v organizaci nejinteligentnější populace Mensa

FOTO: fotobanka Profimedia

Ze známých osobností se vysokým IQ mohou pyšnit například manželé Bill Clinton (135) a Hillary Clintonová (140), dále herec a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger (135) či zpěvačka Madonna (140). Inteligenčního kvocientu 160 pak dosahuje například vědec Stephen Hawking, spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates či režisér Quentin Tarantino, stejně jako dříve Albert Einstein, informoval britský Daily Mail.

Victoria napodobuje výraz Einsteina na jedné z jeho nejslavnějších fotografií.

Victoria napodobuje výraz Einsteina na jedné z jeho nejslavnějších fotografií.

FOTO: fotobanka Profimedia

Jedenáctiletá Angličanka se věnuje mnoha koníčkům, baví ji veškeré vědy a pokusy, zároveň má ráda herectví, tanec a hru na klavír, violoncello či saxofon, ale biologie u ní jednoznačně vede. „Nejraději mám biologii, až budu starší, chci být veterinářkou, protože mám ráda zvířata a nevadí mi krev a podobné věci,“ má jasno Victoria.

„Když byla v mateřské školce, četla stejně dobře jako děti jednou tak staré, ve škole pak vyhrávala ceny za vědu. Vždycky jsme věděli, že je chytrá, učitelé ji pokaždé chválili, ale nikdy jsme si nemysleli, že by se dostala do Mensy,“ uvedla matka Alison.

Kromě studia a četby se dívka ráda věnuje hraní na hudební nástroje, skládá puzzle či dělá vědecké pokusy.

Kromě studia a četby se dívka ráda věnuje hraní na hudební nástroje, skládá puzzle či dělá vědecké pokusy.

FOTO: fotobanka Profimedia

Její rodiče ani netuší, odkud se v dceři tak vysoká inteligence bere. „Myslíme si, že se tak prostě narodila. Přestože moje žena i já jsme poměrně chytří, ani jeden z nás není v Mense, takže jsme byli dost překvapení, když jsme viděli ty výsledky testů. Zároveň jsme však byli neskutečně hrdí,“ dodal Victoriin otec David.