Susie z anglického High Wycombe byla fanynkou počítačových her již dlouho, ale právě World of Warcraft ji zaujala natolik, že se od ní nemohla odtrhnout. Místo toho, aby vařila zdravě a sportovala, jedla jídla z fast foodů a vysedávala před monitorem. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat, s každým takto stráveným měsícem přibrala neuvěřitelných osm kilogramů.

To vše ji málem stálo i vztah s dlouholetým přítelem Chrisem Ganderem. Sama zpětně přiznává, že závislost na hrách je horší než na cracku (varianta kokainu). Angličanka zůstávala pravidelně u počítače do čtyř hodin do rána, aby dokončila potřebnou úroveň, a zcela tak ignorovala svého osmadvacetiletého partnera. Jednoho dne jí však Chris vážně řekl, že její hraní ruinuje jejich vztah, a Susie se rozhodla jít do sebe a se závislostí skoncovat.

Angličanka se svou sbírkou počítačových her.

Angličanka se svou sbírkou počítačových her

FOTO: fotobanka Profimedia

Susie s partnerem Chrisem Ganderem.

Susie s partnerem Chrisem Ganderem

FOTO: fotobanka Profimedia

„Vždycky jsem měla ráda počítačové hry, ale tentokrát to nabralo úplně jiné obrátky. Nechtěla jsem chodit ven, mluvit s lidmi, dokonce ani vidět svou rodinu či přátele. Jediné, co mě zajímalo, bylo hraní. O víkendu jsem nad tím strávila klidně 18 hodin denně, během týdne jsem se k počítači vrhla hned po příchodu z práce a byla u něj do noci,“ přiznala blondýnka, která byla do her tak zahleděná, že si dlouho ani nevšímala, jak přibírá na váze.

„Až pak jsem si uvědomila, jak jsem najednou veliká. Když jsem přišla domů, nechtělo se mi nic vařit, protože bych ztrácela čas a nemohla hrát. Takže místo toho jsem si objednala pizzu nebo snědla balíček chipsů,“ řekla Hamptonová, která si uvědomila, jak hodně ztloustla až poté, co viděla fotografie ze svatby své tety.

Závislost na hrách málem stálo Susie dlouholetý vztah s přítelem.

Závislost na hrách málem stála Susie dlouholetý vztah s přítelem.

FOTO: fotobanka Profimedia

Od doby její největší závislosti uběhly téměř tři roky a i dnes Susie přiznává, že jí hraní her chybí. Přítel Chris a pohled na její vlastní prostorovou rozložitost byly dva hlavní důvody, proč se Angličanka rozhodla se závislostí skoncovat. Od Chrise dostala zásnubní prsten, podařilo se jí částečně zhubnout a podle svých slov je opět se svým životem spokojená.