"Přijela za námi rodina, brácha s dětmi, a tak jsme se jim celou dobu věnovali. Holkám je sedmnáct a osmnáct let a jsou v tom nejnebezpečnějším věku. Samozřejmě, že chtěly každý večer na diskotéku a my na ně do dvou do tří ráno čekali, až se vrátí, a do té doby zažívali šílený strach. Holky jsou nádherné a nikdy nevíte, co se může stát a ještě navíc v cizině," líčí Margita.

Jedna z nich navštívila manžele i v Praze a ti ji tady připravili hned dvě překvapení. "Štefan ji vzal na Carmen s Luckou Bílou, sám to ještě také neměl možnost vidět a byli oba nadšení. No a já jí pak ještě splnila velkou touhu nechat se ostříhat od mého kadeřníka Oskara," říká Zagorová.

Hana Zagorová se Štefanem Margitou našli recept nejen na šťastné partnerství, ale také na udržení linie.

Hana Zagorová se Štefanem Margitou

FOTO: ČTK

Slavný pár se zdrží v Praze jen chvíli, Hana má za sebou úspěšný recitál v Divadle Kalich, Štefana čeká v neděli koncert ve Španělském sále Pražského hradu s hostem Kateřinou Šmídovou Kalvachovou za klavírního doprovodu Katariny Bachmanové. Je prvním ze série galakoncertů, na nějž zbývá už jen pár vstupenek, a ty budou k dostání na Hradě.

Za organizací stojí impresário Jiří Kováč, jenž v průběhu roku slibuje další naše i zahraniční hvězdy. "Se svým recitálem vystoupí na Pražském hradě například v dubnu jedna z nejlepších sopranistek světa Anda-Louise Bogza, v červnu pak půvabná sopranistka Olga Romanko, v říjnu Václav Hudeček nebo v listopadu nová tenorová hvězda Pavol Breslík," vypočítává Kováč.

Slavný tenor Margita se v Praze v letošním roce představí poprvé a naposledy. Pak už vyráží do světa. "Čeká mě Madrid, San Francisco, kam se mnou na celý měsíc jede i Hanka, Santiago de Chile, Mnichov, New York a další, protahuje se to až do roku 2013. Na jeden koncert v Praze ale ještě myslím, před Vánocemi v Kalichu. Bylo to něco jiného, než na co jsem zvyklý, a já mám rád všechno, co je jiné. Bylo to intimní, mělo to atmosféru, publikum bylo na dosah, to se mi moc líbilo," uzavírá Margita.