A nebude jich málo. Jedním z nich bude i zbrusu nové album Duety na Bílo.

„Do Lucerny se hodně těším. Koncerty tam mají vždy úžasnou atmosféru a křest nového alba, ze kterého mám velkou radost, je potěšením navíc,“ svěřila se Novinkám Bílá.

Duety na Bílo jsou výběrem toho nejlepšího z pořadu, který měla Lucie v televizi Nova. Zazpívala si například s Karlem Gottem, Martou Kubišovou, Pavolem Haberou nebo Petrem Jandou.

Bílá ale není troškař. Svým fanouškům nenadělí jen nové album, chystá i další překvapení.

„Pro diváky v Lucerně chystáme ještě další dárečky. Zatím je teprve připravujeme, a dokud nebudou hotové, nechám si je jako překvapení, abych to nezakřikla,“ dodává tajemně Lucie, která letos zažívá velmi rušný a především úspěšný začátek roku. Objíždí česká a moravská města s komorními koncerty pouze v doprovodu klavíru. Natočila nový videoklip a získala hned dvě ceny Akademie populární hudby. Stala se zpěvačkou roku i dvacetiletí.

Ušila medvídka pro charitu

Kromě toho se Bílá zapojila do charitativní akce Zapojme svaly pro čtyřletou Karolínku, jež se koná formou zumba maratonu v úterý 22. března od 16 hodin v Národním domě na Náměstí Míru. Zpěvačka má sice v té době povinnosti, ale posílá do přidružené aukce na Odklepnuto.cz vlastnoručně ušitého medvídka. Výtěžek sbírky bude věnován na péči o čtyřletou Karolínku Hájkovou, která má po herpetické encefalitidě nezvratně poškozený mozek a neovládá své tělo, navíc trpí epileptickými záchvaty.

"Vyšívání je pro mě relaxací," krčí skromně rameny Lucie, která jednoho medvídka ušila i pro samotnou Karolínku. Zumba maraton, jenž pořádá choreograf a tanečník Petr Kříž a jehož se mohou zúčastnit všichni zájemci o tento tanec, na rozdíl od zaneprázdněné Bílé navštíví jiné populární tváře. Účast přislíbili například Václav Noid Bárta, Eliška Bučková, Sámer Issa, Veronika Nová, Radka Pavlovčinová, Eva Decastelo a další známé osobnosti.