Miro Šmajda se na pátečním udílení hudebních cen Žebřík v Plzni stal vůbec nejúspěšnějším hudebník. Získal tři první místa v kategoriích Objev roku, Album roku a Skladba roku. Tím překonal třeba veleúspěšnou skupinu Nightwork, která si nakonec první místo odnesla pouze v kategorii Videoklip roku.

„Vůbec jsem takový úspěch nečekal. Když jsem si na pódiu přebíral už třetí cenu, tak jsem měl v očích slzy dojetí,“ přiznal Šmajda. Tomu po SuperStar mnozí věštili rychlý konec kariéry, ale slovenský rocker se na hudební scéně překvapivě rychle etabloval.

Velkou část jeho fanouškovské základny tvoří mladé a divoké fanynky. U některých z nich jde jejich náklonost k mladému zpěvákovi ale až trochu za hranice zdravého rozumu. Což se ostatně potvrdilo i v Plzni.

Miro Šmajda má díky své image mnoho mladých fanynek, která svému idolu leckdy trochu komplikují život.

Miro Šmajda má díky své image mnoho mladých fanynek, které svému idolu leckdy trochu komplikují život.

FOTO: Novinky

Jedna ze Šmajdových obdivovatelek se totiž začala po slavnostním vyhlášení před zpěvákem obnažovat a velmi drsně se dožadovala jeho pozornosti. „Je pravda, že některé z fanynek na to šly opravdu dost zhurta. V takovém případě je lepší raději zmizet. Naštěstí v Plzni je dost podniků, kam se člověk může schovat,“ dodal s úsměvem Šmajda, který je jinak znám velmi pozitivním vztahem ke svému publiku.