Přesně o půlnoci se v největším australském městě Sydney doslova rozohnilo nebe rozličnými barvami a oslnilo jak obyvatele, kteří jsou již na půvabný ohňostroj zvyklí, tak turisty, kteří se na podívanou přijeli podívat až z dalekých zemí. Zkrátka nepřišli ani ti, kteří Nový rok přivítali doma - záběry z ohňostroje přenášela místní televizní stanice.

Australská policie se na letošní oslavy důkladně připravila, aby je nezhatilo hrozící nebezpečí teroristických útoků. Množství strážníků v uniformách, se psy a civilu procházeli shlukem lidí, z nedalekých výškových budov a lodí střežily dav desítky policistů. Podezřelé osoby byly průběžně kontrolovány, oproti předešlým letům byl letos vydán zákaz popíjení alkoholických nápojů během silvestrovského veselí v přístavu.

Australané jsou na tradiční pyrotechnickou zábavu náležitě pyšní a přiznávají, že na ni každoročně nalákají velké množství cizinců, kteří si ji rok od roku rádi zopakují. "Kdybychom ohňostroj jeden rok odflákli, příští rok by se sem turisté už nevrátili," tvrdí Ignatius Jones, který se pravidelně na oslňující podívané podílí.  

24letý britský turista Jasper Mann, který se světélkující slavnosti v Sydney zúčastnil, jí byl naprosto nadšen. "Je to asi nejlepší párty na světě," uvedl Mann, který určitě nebude svého výletu do zahraničí litovat.