„Noemi je stejná jako Petr. Neustále by chtěla být středem pozornosti a všechno by se muselo točit jen kolem ní,“ vysvětlovala Eva, podle které tuto vlastnost podědila po tatínkovi.

„Je jako táta. Ten taky na každém večírku chtěl být až do konce. A já chci odejít před půlnocí,“ dodala vdova po Mukovi, která dostala k manželovým narozeninám kytici se 46 květy.

Nezůstalo ale jen u květin. Pozůstalí po zpěvákovi, jenž měl narozeniny již 4. února, dostali desku Outro. Na té jsou skladby, které Muk ještě před tragickou smrtí připravoval.

„Chtěli jsme připravit oslavu, na které by se líbilo i Petrovi,“ řekla Marcela Kočandrlová z vydavatelství Monitor EMI, která spolu s Evou Mukovou večírek připravovala.

A na večírku, kam dorazili nejen Mukovi přátelé, rodina a spolupracovníci, se hrály celou dobu jeho písničky. Nechyběl ani podnikatel a blízký rodinný přítel Václav Kočka starší s manželkou.

Po úterní oslavě si už ve středu Eva Muková možná dojde pro největší dárek k nedožitým narozeninám svého manžela. Ten byl totiž posmrtně nominován na cenu zpěváka roku v hudební anketě Anděl 2010. Tam ji doprovodí Mukův otec Ladislav.