Zloděj se prostě vplížil do místnosti a v nestřeženém okamžiku s dobrotou odkráčel. Teď se na Facebooku představil jen jako "Paz" a napsal: "Dneska ráno jsem se probudil a měl jsem v obývacím pokoji dort. Je veliký. Je růžový. Je na něm napsáno ´Paris´. A chutná fantasticky."

Paris nestačila stylovou růžovou sladkost ani ochutnat.

Paris nestačila stylovou růžovou sladkost ani ochutnat.

FOTO: fotobanka Profimedia

Paz cukrářský výtvor rozkrájel a podával ho bezdomovcům v centru Los Angeles. Na Facebook poslal řadu fotografií a poznámek o dortu a vysvětlil: "Bylo to hodně neskutečných pár dní: 12 560 novinových článků, 322 zpráv na různých televizních kanálech, 147 žádostí o rozhovor. Dort začal žít vlastním životem. Bál jsem se o svou bezpečnost, a tak jsem se rozhodl, že s tím nechvalně proslulým dezertem podniknu jednu poslední cestu. Vydali jsme se na jih po dálnici 101, až jsme dorazili do známé losangeleské uličky chudých. A zde sága zcizeného pečiva našla svůj sladký konec."

Exkluzivní dort pro Paris Hiltonovou k třicátinám.

Exkluzivní dort pro Paris Hiltonovou k třicetinám.

FOTO: fotobanka Profimedia

Paz podle údajů FemaleFirst dort, na jehož vrchu nechyběl ani elegantní střevíček z marcipánu, rozkrájel na 125 dílků a bezdomovcům je podával na bílých papírových talířcích.