Do kritického věku 16 let, kdy se nemálo dívek cítí tlusté a ošklivé, se dostala i Lauren a snímky z plesu byly poslední kapkou. Nasadila drastickou dietu a zanedlouho se na hubnutí stala závislá.

Během dvou let zhubla o téměř 70 kilogramů, velikost oblečení měla stejnou jako desetileté děti. Z původního více než metráku se tak dostala až na život ohrožující váhu 38 kilogramů.

„Nenáviděla jsem ten pocit být mnohem větší než všichni moji přátelé, tak jsem přišla s řešením a tím byla dieta. Zašlo to příliš daleko, ale nemohla jsem s tím přestat,“ řekla Lauren, která bydlí v Princes Risborough v hrabství Buckinghamshire se svými rodiči a mladší sestrou.

Lauren se nelíbilo, že je větší než všichni její přátelé.

Lauren se nelíbilo, že je větší než všichni její přátelé.

FOTO: fotobanka Profimedia

„Ptala jsem se mamky, jestli si myslí, že jsem tlustá a ona mi samozřejmě řekla, že ne, ale já jí nevěřila. Nejhorší, co se mi kdy stalo, bylo, když pode mnou na začátku šesté třídy praskla lavička. Spousta lidí se mi smála. Bylo to hrozné,“ přiznala nyní devatenáctiletá dívka.

Lauren Brudenellová v období, kdy trpěla anorexií.

Lauren Brudenellová v období, kdy trpěla anorexií.

FOTO: fotobanka Profimedia

V roce 2008 začala držet dietu, která se rychle změnila spíš v hladovku, což se nakonec změnilo v anorexii. Následovaly hospitalizace v nemocnicích a léčby na klinikách. Nyní se mladá žena dostala již na váhu 51 kilogramů, ale podle svých slov s následky nemoci bude bojovat zřejmě po zbytek svého života.

Lauren Brudenellová v dnešní podobě.

Lauren Brudenellová dnes

FOTO: fotobanka Profimedia