Několik měsíců pak každý den netrpělivě čekala na pošťáka, který jí měl podle předpovědi v horoskopu přinést složenku na vyplacení horentní sumy. Tak to totiž říkala předpověď horoskopu. Po měsících marného čekání se zklamaná důchodkyně rozhodla, že zažaluje televizní kanál, v němž se o předpovědi dozvěděla.

Zatím je žaloba na stole příslušných úřadů, které ji posoudí a vyhodnotí. Podle předběžných expertíz je šance, že bude muset televize zaplatit ženě odškodné za psychickou újmu.

Chodila jen penze

Důchodkyně z města Maramures se hájí tím, že se horoskop předpovídající hromady peněz několikrát opakoval. Uvěřila mu a tři měsíce trpělivě čekala. Nikdy nic nedorazilo, což ženu zklamalo a psychicky poškodilo.

"Ta žena byla velmi rozčílená, protože vyjma pravidelné penze jí nikdo nedonesl žádné jiné peníze. Ty jí byly ovšem předpovězeny horoskopem," řekla novinářům Elena Carausanová, vedoucí kanceláře pro ochranu spotřebitelů v Maramures.

Všem televizním stanicím, rádiím a tisku Elena Carausanová radí, aby ke každému horoskopu připojili oznámení, že horoskop nemusí přinášet stoprocentní jistotu, že se předpověď vyplní každému.