Cooková sdělila, že necitlivou „radu“ dostala minulý týden, když spolu s úředníky projednávali důvod jejích neúspěšných pohovorů.

Tina, která se narodila před 54 lety jako Andrew a dřív pracovala jako dělník, je fyzicky stále mužem, ale podstupuje hormonální léčbu, která by měla být završena chirurgickým zákrokem změny pohlaví. Dosud však musí po dobu jednoho roku žít a oblékat se jako žena, jelikož je to jedna ze součástí přeměny pohlaví.

O práci ve stavebnictví přišla Cooková před rokem. „Teprve nedávno jsem se odvážila být tím, kým chci. Moje rodina se mnou nemluví a nemám žádné přátele. Jak mohou očekávat, že s tím přestanu jen proto, abych získala práci? Je to opravdu citlivé téma,“ uvedla Tina.

Nabízejí jí pohovory na servírku

„Nechodím na úřad práce, abych jej zneužívala. Nečekám, že mi z toho budou plynout nějaké výhody, chci jen práci. Mám pocit, že když jdu na úřad, nechtějí mě tam a dělají si legraci. Když mě vidí, snaží se mi třeba domluvit pohovory na servírku v nějakých nóbl restauracích, ale já mám potetovaná předloktí. Neexistuje žádná šance, že bych takové místo získala,“ dodala.

Poprvé si začala Cooková uvědomovat, že se v kůži kluka necítí dobře ve věku okolo šesti až deseti let, ale dlouho to v sobě potlačovala. Když před rokem ztratila práci, rozhodla se konečně uvolnit a být tím, kým touží. Avšak zážitky z 30 neúspěšných pohovorů na zaměstnání jako jsou uklízečka či pomocná síla v kuchyni jsou pro ni velice stresující, s přeměnou pohlaví však kvůli tomu nehodlá přestat.